Firma Usługowo Handlowa Lubran zajmuje się usługami w branży środków smarowych. 

Od początku swojej działalności, rozpoczętej w 2002 roku, kładła szczególny 
nacisk na rozwój kontaktów z firmami sektora przemysłowego oraz klientami związanymi z szeroko pojętą branżą przemysłu stoczniowego – morskiego i śródlądowego. 

Spektrum działalności firmy w sektorze 
olejowo – smarowym jest bardzo szerokie.

więcej

AKTUALNOŚCI

aktualne informacje

Shell opracował nowy olej do lokomotyw

 

su45-202 fot ds
su45-202 fot ds

Shell, jeden z największych międzynarodowych koncernów działających na rynku petrochemicznym, wprowadził do oferty nowy olej Shell Rimula R4 X przeznaczony również do lokomotyw.

Coraz nowocześniejsze silniki montowane między innymi w modernizowanych lokomotywach mają coraz wyższy moment obrotowy, coraz wyższe obciążenia cieplne i coraz efektywniejsze spalanie, a co najważniejsze coraz niższe zużycie paliwa. Te konstrukcje wymagają stosowania olejów stworzonych przy zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, które wpływają na odpowiednie ich utrzymanie. Właściwa ochrona silnika daje gwarancję jego niezawodności i wydłużonej żywotności, co wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji.

 

Shell Rimula R4 X, o klasie lepkości 15W-40, to wielozadaniowy olej mineralny. Jego zadaniem jest ochrona silnika dzięki odpowiednio dobranej mieszaninie dodatków i produktów chemicznych, które zapewniają właściwy poziom czystości i utleniania oraz zużycia silnika.

 

Olej Rimula R6 LM 10W-40 jest zalecany w silnikach instalowanych w szynobusach, które posiadają filtr cząstek stałych DPF, a  we wszystkich pozostałych lokomotywach w silnikach z systemem EGR i bez Rimula R4X 15W-40. W nowych silnikach, które są  wykorzystywane przy modernizacji m.in. lokomotyw TEM-2 (SM-48) i (M68) ST-44 , SM-42 systemy EGR i podwyższone parametry spalania powodują zwiększenie wymagań jakościowych oleju. W takiej sytuacji bardzo istotne jest wprowadzenie oszczędności wynikających z wydłużenia częstotliwości wymian i zużycia oleju, które są możliwe dzięki zastosowaniu nowego produktu z rodziny Rimula.

 

Dzięki swoim właściwościom chroniącym przed zużyciem i ograniczającym tworzenie się osadów Shell Rimula R4 X pozwala na uzyskiwanie maksymalnych osiągów nawet największych silników przy jednoczesnej ochronie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Długa lista aprobat wielu wiodących światowych producentów silników sprawia, że jest on idealnym olejem dla różnych typów silników.