Firma Usługowo Handlowa Lubran zajmuje się usługami w branży środków smarowych. 

Od początku swojej działalności, rozpoczętej w 2002 roku, kładła szczególny 
nacisk na rozwój kontaktów z firmami sektora przemysłowego oraz klientami związanymi z szeroko pojętą branżą przemysłu stoczniowego – morskiego i śródlądowego. 

Spektrum działalności firmy w sektorze 
olejowo – smarowym jest bardzo szerokie.

więcej

AKTUALNOŚCI

aktualne informacje

Nowy olej Shell do maszyn rolniczych

 

Shell wprowadził do oferty nowy olej Shell Rimula R4 X przeznaczony dla maszyn rolniczych z silnikiem Diesla o dużej mocy, wyposażonych w systemy cyrkulacji spalin (EGR). Olej został opracowany przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, z myślą o zastosowaniu w różnego rodzaju maszynach i urządzeniach wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym.

 

Większość silników montowanych w aktualnie produkowanych maszynach rolniczych charakteryzuje wysoki moment obrotowy, niezwykle trudne warunki pracy oraz niskie zużycie paliwa.
Te wielozadaniowe maszyny wymagają stosowania nowoczesnych olejów stworzonych przy zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, które wpływają na odpowiednie ich utrzymanie i obniżają koszty eksploatacji.
Shell Rimula R4 X, o klasie lepkości 15W-40, to wielozadaniowy olej mineralny nowej generacji. Jego zadaniem jest maksymalna ochrona silnika dzięki odpowiednio dobranej mieszaninie dodatków i produktów chemicznych, które zapewniają właściwy poziom czystości i utleniania oraz zużycia silnika w ciężkich warunkach panujących w silnikach wyposażonych w system recyrkulacji spalin (EGR i/lub SCR). Nowy produkt jest odpowiedni dla wszystkich silników pre-US 2007 z poziomem emisji spalin TIER 1–4, większości silników z poziomem emisji EURO 4 i 5 (bez filtrów cząstek stałych), jak również starszych typów silników.